Fitorja shumë e rëndësishme ndaj Liverpool, Ja çfarë tha Zidane pas ndeshjes

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Zinedine Zidane ka grumbulluar lavdërime për lojtarët e tij pasi Real Madrid mori kontrollin e betejës së Champions League ndaj Liverpool duke fituar ndeshjen e parë me rezultatin 3-1 në Estadio Alfredo Di Stefano.

Dy gola nga Vinicius Junior dhe një i Marco Asensio vendosën Los Blancos në një pozicion komandues në shikim të garës së dytë në Anfield.

“Ne ende nuk kemi fituar asgjë,” tha Zidane me kohë të plotë.

“Jemi të kënaqur me atë që po bëjmë.

“Ajo që lojtarët po bëjnë është e jashtëzakonshme duke marrë parasysh vështirësitë që kemi pasur.”

Një nga ato vështirësi ishte edhe testi pozitiv i Raphael Varane për koronavirus në mëngjesin para ndeshjes.

“Nuk ndryshuam asgjë,” pranoi Zidane.

“Ne vënduam [Eder] Militao për Varane, [dhe vazhduam me] 4-3-3.

“Nuk kemi ndryshuar asgjë nga ato që kemi përgatitur.

“Shumë gjëra po na ndodhin këtë sezon, por ne jemi të përgatitur.”

Vinicius ishte në gjendje të përfitonte nga mbrojtja e dobët e Liverpoolit për të shënuar dy herë, duke provuar vlerën e tij për këtë ekip të Real Madrid.

“Unë jam i lumtur për të sepse ai kishte nevojë për të shënuar, siç bën Marco [Asensio] ose Karim [Benzema],” tha Zidane për Vinicius.

“Ai po luan mirë, po ndihmon ekipin dhe merr një motivim duke shënuar gola në këtë fazë të turneut.

“Vini kishte mungesë golash dhe ai do të fitojë shumë besim sot.

“Ai e meriton atë.” E Mbylli Zidane

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -