Fjalët e para të Klopp pas shpalljes kampion

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Me të përfunduar ndeshja mes Chelsea dhe Manchester City, Sky Sports ka intervistuar legjendat e Liverpool, si dhe atë më meritorin, trajnerin Jurgen Klopp.

Ky ishte shumë i emocionuar kur nisi ti thotë fjalët e para si kampion i Premier League me Liverpool.


“Fatkeqësisht nuk kam fjalë, është e pabesueshme, është shumë më shumë se sa e kisha imagjinuar të jetë. Të bëhesh kampion me këtë klub është absolutisht e pabesueshme, duke e ditur sa shumë na ka mbështetur Kenny, është mirë edhe për ju Kenny Daglish. Ashtu si ju u desh të prisnit 30 vjet që klubi ta fitoj atë. Është për Steven Gerrard, i cili u desh të pres shumë gjatë. Dhe tani titulli është për të gjithë, për shkak që dicka e tillë është ndërtuar në shpirtin tuaj Kenny, në trashëgëminë e Gerard, kështu që futbollistët ju admirojnë. Është shumë e lehtë për mua ta motivoj ekipin për shkak të kësaj historie të madhe, kështu që është e pabesueshme”.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për...
- Marketing -

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -