Forbes publikon listën me 10 futbollistët më të paguar (FOTO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Revista prestigjioze, Forbes, ka publikuar një listë me futbollistët më të paguar në botë.

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, është në vend të parë, ndërsa pas tij ndodhen Cristiano Ronaldo (Juventus) dhe Neymar (Paris Saint-Germain).

Më poshtë jua sjellim listën e futbollistëve më të paguar për një vit (duke përfshirë rrogën dhe pagesat nga reklamat e ndryshme):

Lionel Messi – 106 milionë euro

Cristiano Ronaldo – 98.5 milionë euro

Neymar – 81 milionë euro

Kylian Mbappe – 35 milionë euro

Mohamed Salah – 31 milionë euro

Paul Pogba – 28.5 milionë euro

Antoine Griezmann – 28 milionë euro

Gareth Bale – 24.5 milionë euro

Robert Lewandowski – 23.5 milionë euro

David De Gea – 23 milionë euro

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Gol atraktiv dhe i paparë me thembër nga 16 metra (VIDEO)

Mbrëmë u shënua një nga golat më të çuditshëm dhe më tërheqës në historinë e fundit të...
- Marketing -

Chiesa drejt Juventusit, Fiorentina gjen zëvendësuesin e tij

Federico Chiesa mund të jetë një nga lëvizjet më të mëdha këtë afat kalimtar në Serie A. Italiani mund...

16 futbollistë dhe trajneri pozitiv me Covid-19, shtyhet ndeshja me klubin e njohur

Futbolli në Bullgari është drejt Kaosit. 16 futbollistë të Arda Kardzhali kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, duke u shtyrë ndeshja me Ludogorets....

Kush janë futbollistët shqiptarë që do të luajnë në Ligën e Kampionëve këtë sezon?

Plotë shtatë futbollistë shqiptarë do të jenë pjesë e fazës së grupeve të garës elitare evropiane. Xherdan Shaqiri me...

Vllaho ndanë drejtësinë në duelin Shkëndija – Sileksi

Sot janë caktuar emrat e arbitrave për ndeshjet e javës së 8-të të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, duele këto...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -