Futbollisti shqiptar që refuzoi Real Madridin dhe Liverpoolin

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Donis Avdiaj ishte një nga lojtarët më të përfolur në 2014-ën, teksa shihej si me të ardhme të ndritur, aq sa Shalke 04 i rinovoi kontratën dhe i vendosi një klauzolë 47 milionë euro, që kur luante për ekipin e të rinjve.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, lojtari që tashmë luan në Skoci me Hearts, është shprehur se në të kaluarën ka pasur oferta nga Reali dhe Liverpooli, por i ka refuzuar, duke thënë se ky është pengu më i madh në karrierën e tij.

 “Gabimi im më i madh ishte që e refuzova një ofertë të madhe nga Liverpooli para se ta nënshkruaja kontratën afatgjatë me Shalken, klub që e kisha në zemër. Unë kisha ofertë edhe nga Real Madridi në të kaluarën.

Kontrata e re dhe klauzola 47 milionë euro te Shalke në vitin 2014 më bënë të lumtur asokohe (në 2014), por unë nuk e dija se çfarë ishte në të vërtetë.

Unë vazhdoj të mendoj se atëherë nuk kisha mbështetjen e duhur nga Shalke, në të kundërt gjërat do të kishin shkuar ndryshe. Ka pasur shumë momente kur më është dashur të luftoj fortë dhe falë Zotit kam arritur deri këtu ku jam. Por asokohe kur bëra kontratën, unë nuk stërvitesha dhe luaja me profesionistët, por isha vetëm ai djali me klauzolën 47 milionë euro”,  u shpreh Avdiaj, i cili ka luajtur 6 ndeshje me Përfaqësuesen e Kosovës, duke shënuar 2 gola.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të...
- Marketing -

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...

Sane flet për herë të parë si bavarez: Objektivi është Championsi…

Leroy Sane ka folur për herë të parë si futbollist i Bayern Munchen. Bavarezët zyrtarizuan transferimin e Sanes nga...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -