Garë e “ashpër” për çmimin e “Golden Boy” 2020

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Jadon Sancho e Erling Haaland të Dortmundit janë në mesin e emrave në listën finale për çmimin “European Golden Boy” për vitin 2020.

Janë konfirmuar 20 finalistët për këtë çmim që jepet nga gazeta Tuttosport, e cila e jep topin e artë për futbollistin më të mirë nën moshën 21 vjeçare.

Ky çmim do të ndahet më 14 dhjetor.

Lionel Messi, Paul Pogba, Kylian Mbappe dhe Matthijs de Ligt janë në mesin e yjeve që e kanë rrëmbyer këtë çmim.

Së fundmi “Golden Boy” ishte shpallur Joao Felix i Atletico Madridit, pas shpërthimit të tij me Benfican.

E në këtë edicion zhvillohet një garë e ashpër ndërmjet talentëve më të mëdhenj në botën e futbollit, përfshirë këtu edhe Andu Fatin e Barcelonës, Phil Fodenin e Manchester Cityt, Alphonso Daviesin e Bayernit, Vinicius Juniorin e Realit e Sandro Tonalin e Milanit.

Lista e plotë është kjo:

Image

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Interi siguron një pikë në “frymën e fundit” ndaj Parmës (VIDEO)

Interi nuk di të fitojë pa Lukakun. Zikaltrit nuk mundën të shkonin më shumë se një barazim...
- Marketing -

E FUNDIT: Atletico Madrid zëvendëson 50 milionëshin, gëzon edhe Inter-i

Geoofrey Kondogbia do të jetë shumë shpejt një lojtar i ri i Atletico Madrid. Diego Simeone, që ka humbur...

Milan goditi në transferët e verës, ky është plani për afatin e janarit

Nënshkrimet e verës ka bërë shumë përshtypje deri më tani. Puna e Ivan Gazidis, Paolo Maldini, Ricky Massara dhe...

VIDEO/ 11 gola në 4 ndeshjet e Bundesligës gjermane, Dortmund dhe Bayern Munchen nuk falin

Janë mbyllur 4 ndeshjet e javës së 6-të në Bundesligën gjermane. Në 4 ndeshjet e luajtura nuk ka pasur surpriza pasi skuadrat...

VIDEO: Hummels bën sulmuesin, shënon dhe i “vjedh” festimin Zlatanit

Dortmundi ka dyfishuar shifrat në ndeshjen kundër Arminia Bielefeld për 0-2. Ekipi verdhezi shënoi sërish me anë të Mat Hummels. Mbrojtësi u...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -