GATI OFERTA E ÇMENDUR… Gjiganti i Evropës ofron €105M, Lukaku drejt kësaj skaudre!?

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Chelsea është i përkushtuar ta kthejë në Londër Romelu Lukaku, prandaj e ka përgatitur një ofertë prej 105 milionë eurove për sulmuesin e Interit.

Lukaku i ishte bashkuar Chelseat nga RSC Anderlecth në gusht të vitit 2011, por ishte huazuar në West Brom e pastaj në Everton, të cilit iu bashkua përfundimisht në korrik të vitit 2014, transmeton Gazeta Express.

Mediat britanike raportojnë se të kaltrit e Londrës duan ta kthejnë ish-sulmuesin e Manchester Unitedit, i cili është duke shkëlqyer nën udhëheqjen e Antonio Contes në Inter.

Lukaku iu bashkua Interit për rreth 75 milionë euro në gusht të vitit 2019 nga Unitedi dhe që prej atëherë i ka shënuar 61 gola në 91 ndeshje për zikaltrit.

Golat e 27-vjeçarit i ndihmuan Interit të sigurojë vendin e dytë në Serie A dhe finalen në Ligën e Evropës sezonin e ardhshëm.

Ndërsa këtë sezon, ai ka qenë edhe më vendimtar dhe Interi është buzë fitimit të titullit në Serie A.

Duke qenë se Timo Werner po zhgënjen vazhdimisht në vitin e tij të parë në Londër, Chelsea dëshiron ta rikthejë Lukakun në vend të tij.

Sipas gazetës britanike, Chelsea është i gatshëm t’i derdhë 105 milionë euro në arkat e Interit.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -