Gjiganti turk tenton Taulant Xhakën, hidhet hapi i parë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Taulant Xhaka është në qendër të vëmendjes. Mesfushori i Basel kërkohet në Turqi dhe emri i Besiktas ka dalë në skenë prej kohësh. Tashmë ka të reja dhe mediat turke raportojnë se ka pasur kontakte me klubin zviceran për transferimin e lojtarit të kombëtares shqiptare.

Xhaka ka edhe një vit kontratë dhe Basel normalisht do të duhet të vendosë për të ardhmen e tij, pasi verën e ardhshme do ta humbiste me parametra zero. Besiktas tashmë po tenton ta blejë mesfushorin, i cili mund të luajë edhe si mbrojtës qendre,  me një çmim të arsyeshëm.

Thuhet se vetë Xhaka është pro kësaj lëvizje në Turqi dhe tani mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë gjatë bisedimeve mes klubeve. 29-vjeçari është produkt i Basel dhe vetëm për një vit e gjysmë është aktivizuar me Grasshoppers, në huazim.

Prej verës së vitit 2013 ai është aktivizuar me gjigantin zviceran, klub me të cilin ka fituar pesë herë titullin kampion dhe tre herë Kupën e Zvicrës. Tani e duan në Turqi dhe mbetet të shihet se ccfarë çmimi do t’i vërë Basel.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A.
- Marketing -

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...

Super paraqitje e Dacit në fitoren e rëndësishme të Konyasporit (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Erdon Daci kishte sonte paraqitje të mrekullueshme në duelin e ekipit të tij Konyaspor ndaj Rizesportim, duel shumë me vlerë...

Asanit i mjaftuan pesë minuta për të shpëtuar AIK-un (VIDEO)

Futbollisti shkupjan i AIK-ut, Jasir Asani është treguar vendimtar për skuadrën e tij AiK, duke e ndihmuar skuadrën të mos pëspojë disfatë...

Liverpooli u kthehet fitoreve, lehtë e kishte me Aston Villan (VIDEO)

Liverpooli është rikthyer me fitore në kamoionatin elitar anglez të futbollit, Premierligë. Kampioni i ri i Anglisë është përballur sot me Aston...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -