Gjilani në Europë, Flamurtari bie nga IPKO Superliga

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Gjilani në Europa League ndërsa Flamurtari bie nga IPKO Superliga e Kosovës. Këto janë verdiktet që dha java e fundit e elitës së futbollit kosovar. Në fakt, gjithçka varej nga sfida mes kuqezinjve dhe “skifterëve”, ku kishte përplasje objektivash, ndërsa Drenica dhe Trepça ’89, edhe pse me vështirësi, morën rezultatet që kërkon në takimet respektive (Drenica-Dukagjini 1-0 dhe Trepça ’89 – Prishtina 2-1 me përmbysje). Goli i Razak në minutën e 74-t i kushtoi shtrenjtë skuadrës së Flamurtarit, që nga vendi i shtatë rrëshqiti në të nëntin pikërisht në javën e fundit.

Kuqezinjtë ndihen “të tradhtuar” nga Prishtina, që edhe pse kryesonte 0-1 me Trepçën ’89 me gol të Zybës (63’), në 10 minutat e fundit u ndëshkua dy herë nga Avdyli dhe Manaj.

Ballkanit nuk i mjaftoi suksesi 2-1 me Dritën për ta mbyllur në vendin e dytë. Skuadra e Ismet Munishit duhet të fitojë Digitalb Kupën e Kosovës ndaj Prishtinës për të prerë biletën e fundit për në Europë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -