Gostivari në marshin e pestë, pa disfatë lider i Perëndimit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Lideri i tabelës në Ligën e Dytë Perëndim të Futbollit të Maqedonisë së Veriut, Gostivari regjistroi triumf në duelin në shtëpi të raundit të tetë kundër Vardarit të Forinës me rezultat minimal 1-0. Deri më tani, Gostivari është i pamposhtur këtë sezon, ata kanë dy barazime dhe gjashtë fitore. Golin e fitores në këtë duel e shënoi Maliq Beluli në minutën e 81-t.

Ndeshja në Bogovinë, mes Dritës dhe “Skopjes” nga Shkupi kaloi pa fitues dhe pa gola, kështu që të dy trajnerët duhej të ishin të kënaqur me vetëm një pikë secili (0-0).

Në 15 minutat e fundit të ndeshjes, Veleshta arriti të bënte një kthesë dhe të fitonte ndaj Vëllazërimit nga Kërçova me rezultat 2-1 dhe kështu tani është barazuar me pikë me “Skopjen” e vendit të dytë në tabelë.

Mysafirët morën epërsinë në fillim përmes Albulen Imerit, i cili shënoi për 0-1 në minutën e 14-të. Vëllazërimi mbajti avantazhin për një kohë të gjatë, por dështoi deri në fund. Ishte minuta e 76-të, kur Altin Lloga shënoi golin e tij të parë dhe në sekondat e fundit me golin e dytë, Lloga vendosi fituesin 2-1.

Korabi me golin e Filip Aleksovskit nga pika e bardhë fitoi tre pikët në ndeshjen me Ohrin (1-0). Skuadra nga Dibra, me triumfin e sotëm mbeti në garën për renditjen më të lartë. Java e tetë mbyllet nesër me duelin Teteksi – Kadino në Tetovë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -