Gostivari sfidon Perëndimin, Lindja mes Bregallnicës dhe Tikveshit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Nuk është e lehtë të jesh në lëkurën e klubeve të Ligës së Dytë që fillojnë sot me ndeshjet e para të sezonit të ri. Ata sot rikthehen në terrenin e blertë për herë të parë pas gjysmë viti, ndërsa pas vete kanë një milion të panjohura se si do ta përballojnë sezonin, sa shpesh do të testohen, a do ti riorientojnë qëllimet e tyre për sezonin 2020/21.

Në këtë moment, vetëm tre klube (Gostivari, Tikveshi dhe Bregallnica) duket se janë favoritët kryesor për Ligën e Parë, por duke mos harruar se sezoni mund të sjellë disa befasi edhe për ekipe tjera që gjatë afatit kalimtar nuk kanë fshehur ambiciet e tyre për të luajtur një sezon të suksesshëm.

Perëndim:

Gostivari është një favorit absolut për vendin e parë. Arsyeja e parë është stabiliteti organizativ dhe më pas periudha e transferimeve, ku kjo skaudër solli lojtarët me përvojë të madhe nga Liga e Parë, si Kirovski, Nastevski, Petar Ljamçevski. Nuk është e lehtë të gjesh një kundërshtar të Gostivarit që do ti bëjë probleme për vendin e parë. Ndoshta Drita e përforcuar, Vardari i Forinës janë ekipet më të denja që do të tentojnë të prishin planet e Gostivarit, por duke mos harruar edhe “Skopjen” dhe Teteksin që janë ekipe me përvojë nga e kaluara. Dhe këtu përfundon grupi i skuadrave që “janë konkurrues” për Ligën e Parë. Por sigurisht që edhe më interesante do të jetë gara në luftën për mbijetesë.

Lindje:

Bregallnica dhe Tikveshi shihen si ekipet mes të cilave do të jetë beteja për promovim në LPFM. Sidoqoftë, në këtë grup të dytë, pikë mund të humbasin në terrene të ndrsyhme. Përkatësisht, Kozhufi, Osogova, Sasa Kamenica, Kit-Go janë përforcuar ndjeshëm. Pobeda nuk duhet të nënvlerësohet asnjëherë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -