Gostivari vetëm barazim, Veleshta e nisi me fitore

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Favoriti më i madh për vendin e parë, skuadra e Gostivarit zhgënjeu fansat e saj që po prisnin një fitore të sigurt kundër Ohrit, por ndeshja përfundoi pa gola, ku mysafirët ishin të barabartë, sidomos në pjesën e parë.

“Peshkatarët” nga Ohri edhe pse arritën në Gostivar pa dy lojtar të ekipit të parë dhe disa futbollistë të dëmtuar, luajtën një gjysmë të parë mjeshtërore. Ohri kishte mundësi për gol dhe epërsi. Në dy raste pas goditjeve të Fatmir Arifit, portieri vendas Jovanovski ishte në vendin e duhur.

Gostivari kërcënoi përmes Ivan Nastevskit, por portieri Nikolçe Simonovski reagoi mirë. Në vazhdimin e ndeshjes, Ljupce Trpeski humbi një mundësi të mirë për të shënuar dhe Burhan Aliji gjithashtu pati një shans të fortë. Edhe pse në pjesën e dytë Gostivar ishte kundërshtar shumë më i mirë, skuadra e nga Ohri mbrojti barazimin dhe kthehet në shtëpi me një pikë të madhe.

Veleshta si skuadër debutuese në Ligën e Dytë Perëndim, ka marrë tri pikë ndaj Kadinos, ndërsa Drita dhe Vardari i Forinës barazuan 1-1. Vëllazërimi u mund nga “Skopje” 4-2.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -