Gostivari vjen me përforcim nga Liga e Parë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Skuadra ambicioze e Ligës së Dytë të Maqedonisë së Veriut, KF Gostivari, ka konfirmuar angazhimin e Hristijan Kirovskit, një ndër sulmuesit më të mirë të Ligës së Parë të RMV disa vite me radhë (ish-futbollist i FC Struga TL, KF Makedonija GJ.P dhe KF Shkëndija, ndërsa kishte edhe angazhime në klube të ndryshme evropiane.

“Jam i lumtur që jam këtu. Jam njohur sot nga afër me stafin dhe kushtet që ofron klubi dhe ndihem mjaft mirë. Tani më duhet të punoj shumë dhe të jap më të mirën për ekipin. Falënderoj drejtuesit e Gostivarit që besuan tek unë. Kam dëgjuar që tifozët janë të mrekullueshëm dhe me mbështetjen e tyre do të përshtatem më shpejt e do bëj gjëra të mira dhe të arrijmë objektivin e drejtuesve që është inkuadrimi në Ligën e parë të RMV”.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës...
- Marketing -

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...

Super paraqitje e Dacit në fitoren e rëndësishme të Konyasporit (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Erdon Daci kishte sonte paraqitje të mrekullueshme në duelin e ekipit të tij Konyaspor ndaj Rizesportim, duel shumë me vlerë...

Asanit i mjaftuan pesë minuta për të shpëtuar AIK-un (VIDEO)

Futbollisti shkupjan i AIK-ut, Jasir Asani është treguar vendimtar për skuadrën e tij AiK, duke e ndihmuar skuadrën të mos pëspojë disfatë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -