Guardiola ‘godet’ Artetan: Nesër shihet kush është mësuesi dhe kush nxënësi

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Në prag të ndeshjes me Arsenal, trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka folur për sfidën e nesërme, por edhe për duelin midis tij dhe teknikut të “topçinjve”, Mikel Arteta, të cilin e ka patur ndihmës për tre vite.

“Do të ishte e nevojshme të shihej kush është mësuesi dhe kush nxënësi”, – tha Pep në preludin e ritakimit me trajnerin e Arsenalit, nesër në “Etihad”. Guardiola njoftoi se nuk e ka gati De Bruyne, i cili u kthye me një dëmtim të vogël të muskujve nga kombëtarja: “Nuk është asgjë serioze, por do të jetë jashtë këtyre ndeshjeve të ardhshme. Nuk mund të specifikoj se sa, saktësisht”.

Një lajm i keq në kontekstin që i paraqitet ekipit nga “Etihad”, i cili ka nevojë për një rezultat të mirë nesër, për të larguar dyshimet. As Gabriel Jesus nuk është i gatshëm, dyshimi qëndron edhe mbi Agüero: “Kun është stërvitur mirë, por nuk do të vendosim deri nesër”.

Ka qenë një fillim i keq për sezonin e Manchester City, veçanërisht kur bëhet fjalë për dëmtimet. Moskryerja e përgatitjeve të plota parasezonale ka kushtëzuar për keq: “Nuk mund të ankohem për ekipet kombëtare. Ndonjëherë lojtarët lëndohen në klube, sepse ka shumë ndeshje dhe trupi thotë mjaft”.

I pyetur në lidhje me numrin e madh të golave ??të pësuar deri më tani, Guardiola tha se trendi do të korrigjohet: “Tani na sulmojnë me më shumë guxim, por mendoj se do të kemi më shumë kontroll”.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -