Guardiola i habit të gjithë, e tregon hapur “vetëm ky është trajneri ideal për Barcelonën”

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka thënë se Ronald Koeman është ideali për stolin e Barcelonës.

Tekniku holandez kishte të ardhme të pasigurt për disa javë, por javën e kaluar, Barcelona konfirmoi se ai do qëndrojë në “Camp Nou” edhe për se paku 12 muaj.

Guardiola është i bindur se Koeman është presoni i duhur për blaugranasit.

“Është mik i imi. Trajnerët gjithmonë janë në pozitë të dobët kur nuk fitojnë, ose më të fortë kur fitojmë”.

“Kam qenë në tri klube të ndryshme, por asgjë nuk krahasohet te Barcelona ose Madrid, kur ka fitore do jetë shumë më mirë, pastaj bëhet gjithçka e vështirë të kontrollohet”.

“Kam diskutuar me Koeman. Nëse nuk dëshiron mos ia dediko vetën, por ai është i fort dhe ka shumë eksperiencë”.

“Është trajneri ideal për edicionin tjetër. Jam shumë i lumtur dhe Laporta është i bindur. Ishte vit i vështirë dhe Ronald e meriton një tjetër vit, me tifozët në stadium. Pastaj, vitet e dyta janë gjithmonë më të mira”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Koeman me Barcelonën vitin e kaluar fituan vetëm Kupën e Mbretit.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri.
- Marketing -

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...

BOMBË! Te Barça apo te Juventusi? Vendosët e ardhmja e Depay, nga sezoni i ardhshëm e vesh këtë fanellë

Memphis Depay do të jetë lojtar i Barcelonës. Sipas “Mundodeportivo”, Barcelona është afër ta kompletojë transferimin e Memphis Depay.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -