Guardiola jep sinjale pozitive për Juventusin – spanjolli nuk rinovon me Manchester Cityn

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Pep Guardiola thuhet se nuk do të rinovojë kontratën me Manchester Cityn, përkundër ndëshkimit të UEFA-s.

Trajneri spanjoll ka marrëveshje me Citizens deri më 30 qershor të vitit 2021, e që atëherë do të jetë trajner i lirë.

Manchester City është ndëshkuar nga UEFA me dy vite mospjesëmarrje në garat evropiane, andaj Guardiola nuk dëshiron të qëndrojë për kaq gjatë jashtë garave.

Kështu, spanjolli do të pres përfundimin e kontratës së tij dhe më pas të marrë drejtimin e një skuadra nga Serie A, që mësohet të jetë Juventusi.

Sipas asaj që raporton BBC Sport, Zonja e Vjetër ka kohë që është në kontakt me ish-strategun e Barcelonës dhe Bayern Munichut, andaj dëshiron që të arrijë marrëveshje sa më parë.

Guardiola në anën tjetër raportohet se është i kënaqur me objektivat e Juventusit dhe ka kërkuar që të përforcohet skuadra deri në ardhjen e tij në Torino.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës...
- Marketing -

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...

Super paraqitje e Dacit në fitoren e rëndësishme të Konyasporit (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Erdon Daci kishte sonte paraqitje të mrekullueshme në duelin e ekipit të tij Konyaspor ndaj Rizesportim, duel shumë me vlerë...

Asanit i mjaftuan pesë minuta për të shpëtuar AIK-un (VIDEO)

Futbollisti shkupjan i AIK-ut, Jasir Asani është treguar vendimtar për skuadrën e tij AiK, duke e ndihmuar skuadrën të mos pëspojë disfatë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -