Guardiola uron Liverpoolin: Titull me meritë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Pep Guardiola tregohet realist dhe uron Liverpoolin për fitimin e titullit kampion, duke theksuar se The Reds e merituan trofeun e Premier League këtë sezon. Një titull i merituar ky për Liverpoolin, siç shprehet edhe Guardiola në një sezon të dominuar nga të kuqtë dhe që u zyrtarizua të enjten e 15 qershorit pas suksesit të Chelsea-t ndaj Manchester City me rezultatin 2-1.

“Urimet më të përzemërta për Liverpool, bënë një sezon të madh dhe e merituan titullin. Ne nuk ishim në nivelet e sezonit të shkuar, nuk kishim vazhdimësi. Liverpool luajti çdo ndeshje sikur të ishte e fundit, sikur të ishte një finale, ndërsa ne nuk e bëmë diçka të tillë. Klopp iu ka dhënë shumë besim lojtarëve të tij dhe ata e kanë treguar gjatë gjithë sezonit. Para dy sezonesh, ne kishim 25 pikë më shumë se Liverpool, këtë sezon ata kanë 23 pikë më shumë se ne. Normalisht që do të mundohemi ta ngushtojmë sa më shumë këtë diferencë sezonin e ardhshëm. Ne jemi ende në garë për objektivat tjera dhe ky sezon kurrsesi nuk ka përfunduar për ne”, u shpreh Guardiola.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për...
- Marketing -

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -