Gudyabi dëshiron fitore edhe ndaj Rabotniçkit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Nesër rikthehet kampionati i Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndërsa skuadra e FC Shkupi luan derbin lokal, ku do është mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, përballë skuadrës së Rabotniçkit.

Për këtë ndeshje ka folur sulmuesi i krahut, senegalasi Omar Gudyabi, i cili po luan në formë të mirë dhe nga ndeshja në ndeshje po merr besimin trajnerit Karan.

“Si ekip e kemi thënë se secila ndeshje për ne do të jetë shumë e rëndësishme, do të luajmë sikurse secila ndeshje është finale në vete. Jemi përgatitur mirë edhe për ndeshjen e radhës, kur do të jemi mysafir të Rabotniçkit. Edhe pse kishim një javë të pa planifikuar që nuk luajtëm këtë ndeshje, por mendoj se kjo na ka ndihmuar për të marrë vetën edhe më mirë. E respektojmë kundërshtarin, por ne do të japim maksimumin  për të luftuar në çdo cep të terrenit, që të marrim tri pikë. E kemi patjetër që edhe në ndeshjet si mysafirë të marrim rezultat pozitiv”, ka thënë Gudyabi.

Ndeshja Rabotniçki – Shkupi luhet nesër e shtunë me fillim në orën 13:30.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Fitojnë Roma dhe Tottenhami (VIDEO)

Roma dhe Tottenhami kanë regjistruar fitore të rëndësishme, në kuadër të xhiros së katërt të grupeve në...
- Marketing -

E BUJSHME: Zbulohen fjalët që Vidal ia tha arbitrit

Gjyqtari anglez, Anthony Taylor, ka qenë i pamëshirshëm me futbollistin kilian të Interit, Arturo Vidal, të cilin e ka përjashtuar ...

Goli që sapo e ka shënuar Winks për Tottenhamin është absolutisht drithërues nga 45 metra (VIDEO)

Tottenhami ka shënuar edhe golin e tretë kundër Ludogoretsit, në ndeshjen e vlefshme për Europa League. Harry Winks ka...

Ademi nuk ndalet, asiston edhe në golin e fitores kundër Wolfsberger

Ademi fantastik sonte me Dinamo Zagrebin, dhuroi dy asistet të bukura Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Wolfsberger dhe Dinamo...

E FUNDIT: Mesfushori i Barcelonës rikthehet nga lëndimi

Sergio Busquets është rikthyer në stërvitje pas lëndimit që e la jashtë fushave të gjelbra për më shumë se një javë.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -