Guxhufi kryesori i Bellasicës ndaj Shkupit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e Bellasicës edhe pse pothuajse tani më është përgatitur për të kaluar në Ligën e Dytë, në kuadër të javës së 27-t ka përgatitur befasinë më të madhe të kësaj jave, duke e mundur FC Shkupin në Shkup me rezultat minimal 1-0.

Padyshim se Shkupi u ndëshkua nga dy shkupjan, ishte Besar Guxhufi ai i cili e nisi aksionin, duke arritur shpejt para 16-shit, ndërsa për mrekulli gjeti të pambuluar Demirin, i cili nuk e pati të vështirë të plasojë topin në këndin e zbrazët të portierit Naumovski.

Bellaica në vazhdim edhe pse vendosi të ruajë epërsinë minimale, ishte shumë e rrezikshme me Guxhufin, i cili shpejt kalonte mbrojtjen e Shkupit dhe ishte kërcënim potencial për Naumovskin,

Kështu ndodhi edhe në pjesën e dytë, kur pas një kundërsulmi, Guxhufi i u gjet para portës, por në fund nuk arriti që të shënojë nga afërsia, duke dërguar topin mbi portë.

Thjesht rezultati i sotëm mundë të thuhet se ishte befasi, por nga loja e treguar Bellasica mundej të shënonte fitore edhe më të lartë.

Shkupi edhe një herë tregoi se Kompleksi stërvitor i FFM-s, është një “mollë e ndaluar”, pasi nuk po arrin që të fitojë në këtë terren, ndërsa me pikët e humbura ka humbur më shansin për titull, ndërsa po rrezikon edhe Evropën dhe pozitën e dytë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -