Guxhufi nuk është talent, por mjeshtër futbolli (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e Bellasicës së Strumicës sot ishte shumë pranë një fitoreje të madhe, me këtë do të vazhdonte edhe më shumë garën për mbijetesë, ndërsa përballë kishte një nga ekipet më të forta të vendit, Rabotniçkin e Shkupit.

Edhe një herë në këtë ndeshje dhe në fanellën e Bellasicës, u pa të jetë më i miri 16 vjeçari nga Shkupi, Besar Guxhufi.

Për Guxhufin tani më nuk mundë të themi se është talent, por është një futbollist i cili nga dita në ditë po rritet në futbollist që çdo mbrojtje dhe mbrojtës duhet ta ketë frikën nga ai. Pikërisht edhe sot ai tregoi mjeshtrit e zotërimit me top, ndërsa super goli i tij ishte ai i epërisë për Bellasicën në minutën e 18-të.

Guxhufi ishte në fushë për 83 minuta, ndërsa pas zëvendësimit të tij, vetëm një minutë para se të kalojë koha e rregullt, Rabotniçki arriti të barazojë dhe të nxjerrë një pikë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -