Haaland vendos edhe një rekord tjetër në Ligën e Kampionëve…

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Erling Haaland e ka vazhduar rekordin sensacional të shënimit të golave për Borussia Dortmundin, duke i shënuar edhe dy gola të tjerë në fitoren kundër Club Bruges në Ligën e Kampionëve të mërkurën.

Sulmuesi 20-vjeçar i shënoi të dy golat në pjesën e parë, pas golit hapës të Thorgan Hazard.

Që prej se iu bashkua Dortmundit në janar 2020, Haaland i ka shënuar 26 gola në vetëm 28 ndeshje për klubin gjerman në të gjitha garat.

Ai i ka shënuar 14 gola në vetëm 11 ndeshje në Ligën e Kampionëve, po ashtu, më së paku që i janë nevojitur një lojtari për ta arritur atë shifër.

Rekordi mbahej nga Harry Kane i Tottenhamit, të cilit i ishin dashur gjashtë ndeshje më shumë për t’i shënuar 14 gola, megjithatë.

Po ashtu, sulmuesi norvegjez ka shënuar gol ndaj të gjithë shtatë kundërshtarëve me të cilët është përballur deri tani në këtë garë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Fitojnë Roma dhe Tottenhami (VIDEO)

Roma dhe Tottenhami kanë regjistruar fitore të rëndësishme, në kuadër të xhiros së katërt të grupeve në...
- Marketing -

E BUJSHME: Zbulohen fjalët që Vidal ia tha arbitrit

Gjyqtari anglez, Anthony Taylor, ka qenë i pamëshirshëm me futbollistin kilian të Interit, Arturo Vidal, të cilin e ka përjashtuar ...

Goli që sapo e ka shënuar Winks për Tottenhamin është absolutisht drithërues nga 45 metra (VIDEO)

Tottenhami ka shënuar edhe golin e tretë kundër Ludogoretsit, në ndeshjen e vlefshme për Europa League. Harry Winks ka...

Ademi nuk ndalet, asiston edhe në golin e fitores kundër Wolfsberger

Ademi fantastik sonte me Dinamo Zagrebin, dhuroi dy asistet të bukura Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Wolfsberger dhe Dinamo...

E FUNDIT: Mesfushori i Barcelonës rikthehet nga lëndimi

Sergio Busquets është rikthyer në stërvitje pas lëndimit që e la jashtë fushave të gjelbra për më shumë se një javë.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -