Hajduku të mërkurën në Shkup, por pa shqiptarin Ismajli

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Skuadra kroate Hajduku i Splititi nesër pritet të arrijë zyrtarisht në Shkup,m por do të jetë pa mbrojtësin shqiptar nga Kosova, Ardian Ismajli, kur të enjten do të përballet me Renovën në raundin e dytë të kualifikimeve për Ligën e Evropës.

Lojtari i kombëtares shqiptare ka kohë që lidhet me largimin nga Hajduku, ndërsa dje arriti konfirmimi për këtë, pasi nënshkroi kontratë me anëtarin e ri të Serisë A, Spezia.

Futbollisti 23-vjeçar Ismajli është zotuar për një bashkëpunim tre-vjeçar me Spezia dhe tani ish-klubi i tij ka fituar dy milion euro nga ky transferim.

Më herët, mesfushori Agudela nga Genoa u transferua tek të sapoardhurit në Serie A dhe ai është gati të nënshkruajë kontratë me Atalantën si huazim te Federico Mathieu dhe Robert Piccoli.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -