Hakimi përshëndet tifozët e Dortmundit me një mesazh prekës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Mbrojtësi anësor Achraf Hakimi u ka dërguar mesazh lamtumire tifozëve të Borussia Dortmundit pasi arriti në Itali për t’i kryer testet mjekësore dhe për ta kompletuar transferimin në Inter.

Achraf Hakimi arriti në Milano të Italisë të martën, përmes një fluturimi privat nga Madridi i Spanjës, për ta kompletuar transferimin e tij në San Siro.

Mbrojtësi i krahut të djathtë i Real Madridit do t’i bashkohet Interit për një shumë prej 40 milionë eurosh dhe pritet të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare me gjigantin italian, pasi t’i kryejë testet mjekësore.

21-vjeçari pritej të kthehej në Santiago Bernabeu muajin e ardhshëm pasi i kishte kaluar dy vjetët e fundit të karrierës së tij i huazuar në Dortmund. Megjithatë, ai tani ka vendosur të largohet nga klubi madrilen në mënyrë permanente.

Përderisa marokeni po i afrohet finalizimit të transferimit të tij në Inter, ai e ka shfrytëzuar llogarinë e tij në rrjete sociale për t’i falënderuar të gjithë në Dortmund për përvojën e tij të mrekullueshme në Gjermani.

“Ka ardhur koha ta mbyll një fazë shumë të bukur të jetës ime. Pas dy vjetëve të mrekullueshme, unë jam gati të largohet nga klubi që më ka dhuruar shumë kënaqësi. Nga momenti i parë, kujdesi dhe vëmendja nga klubi dhe qyteti ka qenë i mrekullueshëm. Tani e di se bëra mirë kur e zgjodha Dortmundin si shtëpinë time para dy vjetëve”, shkroi Hakimi.

“Dua t’i falënderoj të gjithë bashkëlojtarët, stafin e trajnerët dhe stafin e klubit për dashurinë dhe besimin që ma kanë shfaqur gjatë gjithë kësaj kohe. Unë dua t’i falënderoj tifozët e mrekullueshëm që na kanë mbështetur, pa kushte, në çdo ndeshje. Nuk do ta harroj kurrë Murin e Verdhë, që është thjesht i mrekullueshëm”.

“Së fundi, unë dua t’i falënderoj shokët dhe familjen që më kanë përkrahur gjatë gjithë kësaj kohe. Shpresoj që një ditë rrugët tona të na takojnë sërish. Shihemi së shpejti, Borussia Dortmund”.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Unitedi dëshiron transferimin e Traores

Manchester Unitedi është duke synuar ta transferojë sulmuesin e Wolverhamptonit, Adama Traore, shkruan “Daily Star”.
- Marketing -

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për sezonin 2019/2020, ndërkohë që ruan...

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -