Immobile ka shansin e madh, të shkruaj historinë sot në mbrëmje

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Është një shans i madh që “Këpuca e artë” të kthehet në Serinë A.

Dhe këtë mund ta bëjë sot në mbrëmje, Ciro Immobile. Sulmuesi i Lazios mund të fitojë “Këpucën e Artë” të Serisë A, “Këpucën e Artë” të Evropës dhe mund ta thyejë rekordin e të gjitha kohëve, për gola të shënuara në një sezon të Serisë A.

Lazio do të ndeshte me Napolin në stadiumin San Paolo, pikërisht aty ku Gonzalo Higuain kishte shkruar histori si futbollisti me më së shumti gola të shënuara në një sezon të vetëm të Serisë A në histori, në maj të vitit 2016 kur kapi shifrën prej 36 golave, transmeton.

Immobile shkon në këtë ndeshje me 35 gola të shënuara deri më tani këtë sezon, katër më shumë sesa Ronaldo, i cili mund edhe mund të mos jetë shumë aktiv në ndeshjen e sotshme të Juventusit, sipas deklaratave të fundit të trajnerit të bardhezinjve, Maurizio Sarrit.

Italiani Immobile jo vetëm që ka qenë golashënuesi më i mirë në ligën italiane, por asnjë futbollist s’ka arritur të shënojë më shumë sesa ai në asnjë ligë evropiane. Robert Leëandoëski i Bayernit ishte rivali i tij më i madh për Këpucën e Artë të Evropës, mirëpo tashmë Immobile e ka një gol më shumë sesa polaku virtuoz.

I vetmi lojtar që mund t’ia marrë Immobiles Këpucën e Artë të Italisë dhe të Evropës mbetet pretetendenti I përhershëm, Ronaldo, i cili megjithatë s’do ta ketë të lehtë ta bëjë këtë sepse do të duhej t’i shënonte të paktën pesë gola kundër Romës sonte.

Sa i përket rekordit si lojtari me më së shumti gola të shënuara në një sezon të Serisë A në histori, Immobiles i duhen dy gola sonte për ta thyer rekordin që ishte vendosur para katër vjetëve nga Higuain.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive,...
- Marketing -

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Lazio rrit ofertën dhe merr një ‘po’ nga Vedat Muriqi – detajet e transferimit

Vedat Muriqi mund të quhet një futbollist i Lazios, edhe pse mungon ende zyrtarizimi. Sulmuesi nga Kosova ishte cak...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -