INTERI ËSHTË KAMPION I ITALISË! Por nuk ndalet këtu, ylli botëror drejt ribashkimit me Conte

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Inter i gatshëm të transferon yllin 60 milionësh “target” i vërtetë i Contes.

Inter sot edhe zyrtarisht e ka siguruar titullin e Serie A për sezonin 2020/21.

Neroaxurët i kanë dhënë fund hegjemonisë së Juventusit pas nëntë sezoneve, ndërsa më meritori për këtë është Antonio Conte.

Njeriu i cili e nisi dominimin e Juventusit i dha fund sot dominimit nëntë vjeçar të Biankonerëve.

Mirëpo ky është vetëm fillimi, pasiqë te Inter kanë filluar të punojnë për skuadrën e sezonit të ardhshëm dhe Marotta ka gati dhuratën e parë për Conten.

Calcio Mercato, raporton se goditja e parë e Interit për merkaton e verës do të jetë N’Golo Kante.

Mesfushori francez pëlqehet shumë nga Conte të cilin e blejti vetë te Chelsea dhe tani drejtuesit janë të gatshëm që t’ia plotësojnë dëshirën.

Kante ka kontratë me Chelsea deri në vitin 2023, mirëpo 30 vjeçari është i gatshëm për sfida të reja. Për të siguruar shërbimet e Kantes Inter do të paguaj 60 milionë euro.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -