Interi zyrtarisht Kampion i Italisë, por deklarata e Pirlos i le të gjithë “gojëhapur”

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Juventusi arrit të marrë një fitore me përmbysje 1-2 ndaj Udineses, teksa vendimtare ishte dopjeta e Ronaldos, për t’i dhënë bardhezinjve tre pikë mjaft të rëndësishme për një vend në Ligën e Kampionëve.

Pas ndeshjes, trajneri Andrea Pirlo u shpreh mjaft i lumtur për fitoren dhe gjeti rastin të uronte dhe Interin dhe ish-trajnerin e tij Antonio Conte për fitimin e titulli kampion.

Fitorja: “Ishte veçanërisht e rëndësishme duke marrë parasysh rezultatet nga kjo pasdite. Ky është një grup i fortë, dëshiron të luftojë për synimet e tij dhe kjo nuk na ka munguar kurrë. Ndonjëherë qëndrimi gjatë ndeshjeve nuk është i denjë për Juventusin, por kjo ndeshje ishte një shfaqje e unitetit tonë. Tani duhet të vazhdojmë me këtë frymë”.

Ambiciet: “Ka lodhje fizike dhe mendore, kështu që kur jeni mësuar të luftoni për titullin dhe jo për një vend në Ligën e Kampionëve diçka ndryshon. Ne jemi përshtatur, është një luftë, por duhet të arrijmë atje”.

Interi kampion:
“Unë e përgëzoj Interin dhe Conten për këtë titull të merituar. Tani duhet të ndryshojmë nëse duam të jemi përsëri kampionë. Epoka e Juves mbaroi pas 9 titujsh radhazi, por tjetër do të fillojë dhe ne synojmë të kthehemi atje ku ishim”.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -