Ish-futbollisti i PSG-së vdes në moshën 24-vjeçare

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Ish-futbollisti i Paris Saint-Germainit, Jordan Diakiese ka vdekur në moshën 24-vjeçare. Lajmi shokues është dhënë nga klubi i fundit i lojtarit, AS Furiani Agliani, që garon në nivelin amator në Francë.

Klubi e ka vlerësuar atë si “djalë të dashur” që gjithnjë ka qeshur. Diakiese ishte bashkuar me klubin Furiani në korrik të vitit të kaluar.

Në komunikatë të klubit thuhet se lojtarët, stafi dhe të gjithë në klub janë prekur rëndë nga tragjedia dhe se mendimet e të gjithëve janë për familjen e lojtarit të ndjerë.

Sipas mediave franceze, Diakiese ka vdekur në Paris të enjten pasdite.

Arsyeja e vdekjes nuk është bërë e ditur.

Edhe PSG ka shprehur ngushëllime duke publikuar një fotografi të futbollistit po ashtu. Diakiese ka kaluar nëpër Akademinë e Parisit para se të bashkohej me ekipin e dytë të klubit në vitin 2012.

Por nuk ka mundur të avancojë tutje dhe është liruar në vitin 2015. Ka luajtur më pas për disa skuadra të vogla. Ishte pjesë e U-20 të Francës më herët.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë më 17 qershor

Edhe zyrtarisht futbolli në Itali do të rifillojë me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë.
- Marketing -

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë...

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -