Ish-futbollisti i Shkëndijës, transferohet në Kosovë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Gledi Mici vendos t’i bashkohet Prishtinës në elitën e futbollit kosovar.

29-vjeçari, i cili gjatë dy sezoneve të fundit ishte pjesë e Shkëndijës së Tetovës, ku fitoi edhe titullin kampion, shtyu kthimin në Superiore, duke pranuar ofertën e bardhekaltërve.

Edhe pse marrëveshja ende nuk është bërë zyrtare dhe pritet të përcaktohen edhe disa detaje të vogla, hedhja e të zezës mbi të bardhë mbetet formalitet.

Te Prishtina Mici do të gjejë edhe Sabien Lilajn dhe Leonit Abazin, me të cilët ka luajtur te Skënderbeu deri pak vite më parë.

Mici, në fakt, ishte shumë pranë nënshkrimit me Partizanin, por vendimi i CAS-it që la në fuqi vendimin e komisioneve juridike të UEFA-s për pezullimin e merkatos së të kuqve për dy sesione për shkak çështjes “Çinari”, prishi planet e anësorit të majtë për të punuar me Ilir Dajën te skuadra kryeqytetase.

Kontrata e Micit pritet të jetë njëvjeçare, edhe pse drejtuesit e Prishtinës këmbëngulin për marrëveshje dyvjeçare.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -