Italia e nisë fortë “shkatëron” Turqinë, ja çfarë tha pas ndeshjes trajneri Roberto Mancini

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Në fund të ndeshjes së fituar kundër Turqisë, trajneri i Italisë Roberto Mancini foli për Rai Sport : “Ne zhvilluam një ndeshje të mirë edhe në pjesën e parë kur nuk gjetëm golin. Ndeshja nuk ishte e lehtë sepse ishte debutimi dhe Turqia është një ekip i fortë “.

Çfarë ndodhi sonte?

“Në këto ndeshje, gjithçka është e nevojshme. Kishim edhe ndihmën e publikut. Ne jemi të lumtur dhe ekipi luajti mirë.”

Një mesazh dërguar favoritëve?

“Italia luajti një lojë të mirë. Ishte e rëndësishme të filloje mirë në Romë dhe mendoj se është një kënaqësi për publikun dhe italianët.”

Çfarë sjell një mbrëmje si kjo?

“Ishte një mbrëmje e bukur, shpresojmë të ketë më shumë”.

Në Wembley?

“Është akoma herët. Janë shumë ndeshje përpara.”

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -