Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe rekordet që “armata” e Mancinin vendosi në këtë “Euro2020”. Tekniku është i pari, i cili tashmë është pjesë e plejadës së artë të teknikëve që i dhurojë kombit të tij një trofe kaq të madh. Italia e mbylli evropianin në kuotën e 13 golave të shënuar, një rekord absolut ky për “azzurrët” në një turne të vetëm. Ajo që bie më shumë në sy ishte kontrolli i topit, diçka jo e natyrshme për “azzurrët”, vetëm në finalen e madhe të Wembley përballë Anglisë kishin 65% të kontrollit të topit, shifra këto që as që imagjinoheshin.

Jorginho

Jo vetëm në lojën kolektive por edhe individët e Italisë shkëlqyen duke vendosur disa rekorde. Chielini ishte mbrojtësi i tretë më i vjetër në historinë e evropianit, dhe çfarë evropiani, si protagonist dhe fitues. Bonucci ishte lojtari i vetëm i evropianit i cili nuk u driblua asnjë herë. Jorginho lojtari që ka rikuperuar më shumë topa se të gjithë, 25 dhe Verratti lojtari që krijojë më shumë raste për shokët e tij, 14.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -