Ja ekipet që u kualifikuan në fazën e grupeve të Europa League

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Shumë befasi dhe rikthime, disa nga ekipet bënë të pamundurën për tu kualifikuar në fazën tjetër, disa nuk kishin fatin e njejtë.

Lajmi.net ju sjell të gjitha ekipet që arritën të kalojnë fazën e grupeve.

Grupi A, Roma dhe Young Boys, ky grup pati dramë deri në sekondat e fundit, pasi që u mendua se CFR Cluj do të befasonin Young Boys, por kta të fundit arritën fitore me rikthim në minutat e fundit.

Grupi B, Arsenal dhe Molde, kanë avancuar tutje bindshëm.

Grupi C, Bayer Leverkusen dhe Slavia Prague, kaluan fazën e grupeve.

Grupi D, Rangers dhe Benfica, aktualisht ekipi i Steven Gerrard është skuadra e vetme në Evropë që nuk ka pësuar humbje në të gjitha garat.

Grupi E, PSV Eindhoven dhe Granada, kanë avancuar tutje.

Grupi F, Napoli dhe Real Sociedad, ky grup ishte protagonist i ngjarjeve dramatike, pasi që Real Sociedad deri në fund ishte duke humbur dhe llogaritej se nuk do të avanconte tutje, por spanjollët realizuan në minutën e fundit dhe u kualifikuan.

Grupi G, Leicester dhe Braga, pa probleme për të dyja skuadrat, ato kanë avancuar tutje.

Grupi H, Milan dhe Lile, italianët gjendeshin në vendin e dytë, por pas serisë pozitive ata janë lider të Grupit H.

Grupi I, Villareal dhe Maccabi Tel Aviv, vazhdojnë tutje.

Grupi J, Tottenham dhe Antwerp, londinezët ishin në pozitën e dytë, por me fitoren e fundit ndaj Antwerp ata blinduan pozitën e parë.

Grupi K, Dinamo Zagreb dhe Wolfsberger AC, kroatët patën paraqitje të mira ku edhe janë lider në këtë grup, Lirim Kastrati asistoi sot golin e dytë për ta, këto skuadra shkojnë tutje.

Grupi L, Hoffenheim dhe Crvena zvezda, kanë siguruar kalimin tutje.

Ndërsa këto janë skuadrat që kanë siguruar kalimin tutje në Europa League duke pësuar rënie nga Liga e Kampionëve.

Manchester United, Ajax, Club Brugge, Olympiakos, Dinamo Kiyev, FC Krasnodar, Red Bull Salzburg, Shakhtar Donetsk

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

E BUUUUJSHME! Në fund të karrierës Ronaldo dhe Messi sëbashku te kjo skuadër?

Shokë ekipi Lionel Messi-n dhe Cristiano Ronaldo-n. Nuk është fantazi, të paktën për David Beckham, i...
- Marketing -

Lajmi Bombë/ Në fund Bayerni i Mynihut do të rrëmbejë Haland

Lotar Mateus është i bindur se e ardhmja e Erling Halandit do të jetë te Bajerni i Mynihut. Sipas lojtarit rekordmen...

Ferati: I kënaqur me barazimin, luajtëm ndaj ekipit më të mirë në kampionat

Skuadra e Akademija Pandevit ka arritur sot që të merr një pikë në ndeshjen e e javës së 20-të. Të LPFM-s, duke...

Interi i pandalshëm, mposht Genoan – blindon kreun (VIDEO)

Inter ka vazhduar me rezultatet pozitive duke mposhtur Genoan. “Neurazzurët” fituan me rezultat bindës 3 – 0 dhe tani...

Chelsea – United, formacionet zyrtare

Sot (e diele), Chelsea është mysafir i Manchester Unitedit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 26-të në Premierligë. Dy...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -