Ja ku pritet ti luajnë ndeshjet evropiane Sileksi, Shkëndija, Shkupi dhe Renova

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Kualifikimet për sezonin e ri të Ligës së Kampionëve dhe Europa League do të luhen vetëm në lokacione “të sigurta”.

Sipas disa mediave që kanë burimet e tyre në UEFA, Shtëpia e Futbollit Evropian planifikon të përcaktojë disa lokacione të sigurta ku do të luhen raundet e plota kualifikuese për sezonin e ri në garën më të mirë evropiane, Ligën e Kampionëve, por edhe ato të Europa League.

Për skuadrat nga kjo pjesë e Evropës, përfshirë Maqedoninë e Veriut, Qiproja përmendet si një vend “i sigurt” ku mund të luheshin të tre raundet kualifikuese në Ligën e Kampionëve dhe katër në Europa League. Vendimi do të merret së shpejti, dhe autoritetet qipriote raportohet se tashmë po bashkëpunojnë dhe po zhvillojnë bisedime me njerëzit më të mirë në futbollin Evropian.

“Ne kemi njoftuar Ministrin e Shëndetësisë dhe ka aspekte të ndryshme që duhen marrë parasysh. Mundësia e mbajtjes së disa ndeshjeve kualifikuese në vendin tonë është reale sepse Qiproja konsiderohet një destinacion i sigurt për shkak të koronavirusit”, kanë thënë nga Federata Qipriote.

Mbetet për tu parë nëse përfaqësuesit tanë në Kupat e Evropës, Sileksi, Shkëndija, Shkupi dhe Renova do të kenë paraqitjet e tyre në Qipro.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -