Ja sa para duhet të paguaj Interi për “Pleshtin”

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

I vështirë, por jo një mision i pamundur. Mediat italiane vazhdojnë të këmbëngulin se transferimi i Lionel Messi tek Inter nuk është thjesht “fantashkencë” në merkato, pavarësisht përgënjeshtrimeve të Beppe Marotta dhe Antonio Conte.

“Corriere Della Sera” bën të ditur se skuadra zikaltër do të ishte pista më e mundëshme që do të ndiqte “Pleshti” nëse do të vendoste të largohej nga Barcelona. Madje, prestigjozja italiane zbulon edhe detajet financiare. Sipas saj, operacioni për transferimin e jashtë herë fituesit të “Topit të Artë” do të kërkonte 500 milion euro. Duket një shifër jashtë çdo realiteti, sidomos pasi financat e të gjithë klubeve janë goditur rëndë nga pandmia e Covid-19.

Një hipotezë në kufijtë e së pamundurës është që Messi të shkëputet nga Barcelona me parametra zero qershorin e ardhshëm. Nëse Inter nuk do të presë, atëherë duhet të paguajë 150 milion euro vetëm për kartonin e sulmuesit argjentinas. Kësaj shume i shtohen bonuset dhe komisionet, plus edhe një kontratë 4-vjeçare me 50 milion euro neto në sezon. Shifra të frikshme, por të paevitueshme kur bëhet fjalë për një kampion të kalibrit të Lionel Messi.
(balkanweb)

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive,...
- Marketing -

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Lazio rrit ofertën dhe merr një ‘po’ nga Vedat Muriqi – detajet e transferimit

Vedat Muriqi mund të quhet një futbollist i Lazios, edhe pse mungon ende zyrtarizimi. Sulmuesi nga Kosova ishte cak...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -