Ja si ‘nxirret’ Mourinho pas horrorit nga Dinamo Zagrebi

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Jose Mourinho u është drejtuar medieve pas humbjes sensacionale 3-0 nga Dinamo Zagrebi dhe eleminimit të Tottenhamit nga Europa League.

Londinezët u futën në ndeshjen e sontme pasi kishin fituar takimin e parë 2-0 kundër kroatëve.

Një hat-trick nga Mislav Orsic ia siguroi Dinamos triumfin magjik dhe kalimin në cerekfinale të kompeticionit, shkruan Periskopi.

Dhe pas ndeshjes, Jose Mourinho ka dalë para medieve ku u është shprehur:

”Besoj se ne nuk u befasuam. Para ndeshjes unë u thashë futbollistëve që të luajnë për fitore. Luani që të dominoni. Mos besoni në një humbje 1-0 ose 2-1, mos e merrni atë casje. Madje edhe me 0-0 u thashë se nuk i besoj. Kështu që nuk ishte befasi.

”Sjellja e Dinamos ishte modeste. Profesionalizmi fillon me modesti.

”Ata luajtën me shumë dëshirë që mund ta quajë edhe profesionalizëm, sepse për mua profesionalizmi fillon në sjellje. Të jesh profesionist ti duhet të sillesh si duhet cdo ditë në cdo minutë të cdo ndeshjeje.

”Pastaj më shumë talent, më pak talent bën diferencën te futbollistët, por ajo që nuk është për t’u negociuar kurrë është sjellja.” /Periskopi.com/

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -