Jahi Bushi huazohet te Osogova, nesër pritet debutimi

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Një nga futbollistë më me perspektivë të FC Shkupit, Jahi Bushi do të jetë i huazuar te skuadra e Osogovës, që garon në Ligë e Dytë Lindje dhe kjo skuadër për sezonin e ri ka ambicie të mëdha për tu rikthyer në Ligën e Parë.

Pikërisht ambiciet e kryesisë së klubit kanë bërë që edhe të marrin futbollistë me përvojë, por duke e kombinuar atë edhe me talente premtuese dhe një prej tyre në përzgjedhjen e trajnerit dhe kryesisë është edhe Bushi i FC Shkupit.

Kujtojmë se sezonin e fundit Bushi ishte alfa-omega e të FC Shkupi (juniorët), i cili në 14 ndeshjet e gjysmë sezonit shënoi 10 gola, duke qenë më i mirë në ekip, më pas ishte pjesë edhe e ekipit të seniorëve.

Dy klubet tani më kanë përfunduar të gjitha procedurat për huazimin e sulmuesit Bushi, i cili sot pritet dhe të prezantohet zyrtarisht te klubi nga Koçani, ndërsa debutimi i tij pritet t ndodhë nesër kur Osogova do të luajë ndeshjen e parë si mysafire e Kozhuvit të Gjevgjelisë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfusha gati: Milan arrin një transferim 30 milionësh!

AC Milan ka arritur një marrëveshje me skuadrën e Lille për transferimin e mesfushorit të saj, Boubakary...
- Marketing -

Shorti/ Grupi më i vështirë dhe më i lehtë për Barcelonën në Champions

Sot në orën 17:00 në Gjenevë të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e grupeve të Champions Leagues.

ZYRTARE: Barcelona transferon yllin e Ajaxit

Futbollisti 19 vjeçar vjen te Barcelona nga Ajax, për të zëvendësuar Nelson Semedon e larguar. Dest ka qenë dëshirë...

Gol atraktiv dhe i paparë me thembër nga 16 metra (VIDEO)

Mbrëmë u shënua një nga golat më të çuditshëm dhe më tërheqës në historinë e fundit të futbollit, ndërsa autor i tij...

Chiesa drejt Juventusit, Fiorentina gjen zëvendësuesin e tij

Federico Chiesa mund të jetë një nga lëvizjet më të mëdha këtë afat kalimtar në Serie A. Italiani mund...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -