Java e 25 sjell derbin shqiptar, Shkupi – Renova

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Janë mësuar emrat e arbitrave për ndeshjet e javës së 25-të në LPFMV.  Në këtë javë kemi derbon shqiptar që luhet në Shkup, ku skuadra e Shkupit do të ketë përballë Renovën nga Xhepçishti i Tetovës, ndërsa drejtësinë do ta ndajë arbitri nga Struga Kaçevski.

Shkëndija e Tetovës do të ketë përballë skuadrën e Sileksit që po lufton për mbijetesë, ndërsa këtë duel do ta drejtojë nga mesi i fushës Vllaho nga Shkupi.

Marjan Markoski nga Ohri, një nga gjyqtarët tanë më të mirë është deleguar si arbitri kryesor i ndeshjes midis Pelisterit dhe Vardarit.

Edhe pse duke pasur parasysh rrethanat, kjo ndeshje nuk është derbi, përsëri sipas traditës mund ta quajmë “Derbi “, të paktën sipas meritave të së kaluarës.

DYSHET DHE ARBITRAT- 04.04.2021 (15:00)

PELISTERI – VARDARI: M. Markoski (Ohër)

SHKËNDIJA – SILEKSI: K. Vllaho (Shkup)

SHKUPI – RENOVA: J. Kaçevski (Strugë)

STRUGA TL – BELLASICA: D. Mladenovski (Shkup)

RABOTNIÇKI – BORECI : А. Grujoski (Kërçovë)

03.04.2021 (15:00)

MAKEDONIJA Gj.P – A. PANDEVI: S. Trpçevski (Kavadar)

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -