Juventus planifikon shitjen e 5 lojtarëve gjatë merkatos së verës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Sipas raporteve, Juventusi po planifikon të rifreskojë skuadrën në verë duke pastruar pesë super yje. Skuadra e Andrea Pirlo e ngathët këtë sezon, 10 pikë prapa udhëheqësit Inter Milan në Serie A dhe jashtë Ligës së Kampionëve para fazës çerekfinale pasi u eliminua nga Porto.

Skuadra e Juves duket e vendosur për një rindërtim në 2021 dhe ka pesë lojtarë në dispozicion për klubet e interesuara. Sipas Sportsmail, kjo përfshin ish-lojtarin e Arsenalit Aaron Ramsey dhe përfaqësuesin e Argjentinës Paulo Dybala.

Kjo është plotësisht logjike, pasi të dy mesfushorët sulmues thuhet se janë me paga të larta, por kanë qenë të dëmtuar pjesën më të madhe të këtij sezoni.

Dybala shihej gjerësisht si xhevahiri në kurorën e Juve për disa vjet, por ai ka vetëm tre gola në 16 ndeshje . 27-vjeçari gjithashtu duhet të ketë një vlerë të lartë të shitjes duke pasur parasysh moshën dhe aftësinë e tij.Tre lojtarët e tjerë që thuhet se janë në shitje janë mbrojtësi i majtë brazilian 30-vjeçar Alex Sandro, plus përfaqësuesi i Francës Adrien Rabiot dhe ylli i Uruguajit Rodrigo Bentancur.

Kjo do të thotë që katër nga pesë lojtarët në listën e qartë janë mesfushorë, pasi Pirlo dhe klubi e shohin qartë këtë zonë të fushës si më të nevojshëm për rigjenerim. Ka pasur spekulime se Cristiano Ronaldo mund të jetë gjithashtu në dispozicion për një çmim zbritje prej më pak se 30 milion. Por 36-vjeçari – i cili ka një vit për të vazhduar kontratën e tij – nuk është ndër ata që janë përmendur deri më tani (dhe ka shënuar 30 gola në 34 ndeshje për Zonjën e Vjetër këtë sezon).

Në shkurt, Juventus njoftoi humbje prej 99 milion £ për gjysmën e parë të sezonit. E cila mund të jetë gjithashtu një arsye kryesore për të hequr disa ndërkombëtarë me fitime të larta nga librat e pagave.

Nëse Pirlo do të jetë gati për të menaxhuar skuadrën e rimodeluar është një çështje tjetër, pasi legjenda e Italisë dhe Juves duket se do të bëhet menaxheri i parë i Juventusit në një dekadë që nuk e përfundon sezonin duke fituar Scudetto.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -