Ka ndërruar jetë trajneri 25 vjeçar nga Kosova

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Ka ndërruar jetë, Ardren Dafota, trajneri 25 vjeçar në akademinë e futbollit “Naim Kryeziu” të klubit futbollistik Vëllaznimi.

Lajmin e ka bërë të ditur skuadra Vëllaznimi përmes një njoftimi në Facebook, ku iu ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe miqve të të ndjerit, transmeton Klan Kosova.

LAJMËRIMQytetarë të nderuar, sot në mesditë nga një sëmundje e papritur ndërroi jetë trajneri i akademisë ARDREN…

Posted by KF Vëllaznimi on Friday, May 15, 2020

“Qytetarë të nderuar, sot në mesditë nga një sëmundje e papritur ndërroi jetë trajneri i akademisë Ardren Dafota. Kjo është një humbje shumë e madhe për KF. Vëllaznimin. Iku nga kjo jetë njeriu punëtorë e i urtë, Ardren do na mungosh miku ynë i shtrenjtë”.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për...
- Marketing -

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Faqja zyrtare e La Ligës “promovon” Januzajn

Faqja zyrtare e La Ligës në Instagram ka publikuar një fotografi të futbollistit kosovar Adnan Januzajt i cili është pjesë e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -