KB Albes me një “mega” përforcim nga Liga e Parë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Klubi i Basketbollit Albes në prag të fillimit të  kampionatit në Ligën e Dytë ka sjellë në radhët e veta edhe një “mega” përforcim nga Liga e Parë, e bëhet fjalë për basketbollistin e KK Gostivarit Milan Dimitrievski.

Milan Dimitrievski 2 vite ka qenë pjesë e ekipit të ligës së parë Best nga Gjevgjelia, dhe dy vitet e fundit ishte pjesë e ekipit të KK Gostivar i cili këtyre viteve ka shënuar rezultate të larta në Ligën e Parë. Por Dimitrievski poashtu ka pas edhe karrierë internacionale duke qenë pjesë e ekipit të FMP Akademia nga Beogradi. Dimitrievski është basketbollist me shumë përvojë, ai është i lindur më   25.09.1994 dhe tanimë është në moshën 26 vjeçar.

Dimitrievski së bashku me Kiko Stoilevskin, Slavisa Janevskin, Aleksandar Nikollovski, Kristijan Sazdanovskin dhe Stefan Cariç vijë tek KB ALBES pas përvojës nga Liga e Parë, dhe do të përbejnë fuqinë e klubit.

Ditw mw parw  KB Albes ka siguruar gjithashtu edhe shërbimet e basketbollistit Aleksandar Nikollovski (27 vjeçar). Ky i fundit vjen pas një karrierë të bujshme që nga ekipet vendore e deri tek ato ndërkombëtare.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Shaqiri asist, Jota gol, Liverpooli fiton (VIDEO)

Liverpooli e kafituar me përmbysje në takimin me West Ham United në Premierligë, njofton Albsport.mk.
- Marketing -

Interi siguron një pikë në “frymën e fundit” ndaj Parmës (VIDEO)

Interi nuk di të fitojë pa Lukakun. Zikaltrit nuk mundën të shkonin më shumë se një barazim 2-2, të cilën në fakt...

E FUNDIT: Atletico Madrid zëvendëson 50 milionëshin, gëzon edhe Inter-i

Geoofrey Kondogbia do të jetë shumë shpejt një lojtar i ri i Atletico Madrid. Diego Simeone, që ka humbur...

Milan goditi në transferët e verës, ky është plani për afatin e janarit

Nënshkrimet e verës ka bërë shumë përshtypje deri më tani. Puna e Ivan Gazidis, Paolo Maldini, Ricky Massara dhe...

VIDEO/ 11 gola në 4 ndeshjet e Bundesligës gjermane, Dortmund dhe Bayern Munchen nuk falin

Janë mbyllur 4 ndeshjet e javës së 6-të në Bundesligën gjermane. Në 4 ndeshjet e luajtura nuk ka pasur surpriza pasi skuadrat...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -