Këndellet Werderi, Rashica fiton duelin ndaj Abrashit (VIDEO)

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Janë mbyllur 4 ndeshjet e para të Bundesligës gjermane për ditën e sotme. Leverkuseni, Werderi dhe Dortmundi kanë fituar ndeshjet e tyre jashtë fushe. Paderborni i Gjasulës nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi ndaj Hofefenheim.

Mesfushori i Kombëtares shqiptare luajti të gjithë takimin duke qenë një nga më të mirët në fushë. Derbi mes Abrashit dhe Rashicës u mbyll me fitoren e këtij të fundit që pas shumë ndeshjesh skuadra e tij merr 3 pikë. Mesfushori i kombëtares shqiptyare u aktivizua në minutën e 72-të, ndërsa Rashica e nisi si titullar dhe në 82-tën u zëvendësua. Muncheglabah-Leverkusen u mbyll 1-3

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

NBA me vendim, ja kur kthehet magjia e basketbollit amerikan

Plani për rinisjen e NBA është gati. Data e rrethuar me të kuqe në kalendarin e kampionatit...
- Marketing -

PSG i vendos çmim Neymarit, asnjë klub si afrohen shifrës për brazilianin

Barça ishte shumë e qartë në planet e saj, para krizës së koronavirus. Ajo do të bënte gjithçka për të firmosur me...

Super lajm për tifozët, Premier Leagu mundë ta shikoni pa abonim

“Amazon Prime” ua ka dhënë një lajm të mirë tifozëve të futbollit, se do t’i transmetojë pa pagesë shumë ndeshje të mbetura të këtij...

“Arben Bajrami” edhe më i fortë, me sponsor për sezonin e ri

Skuadra “Arben Bajrami” tani më që ka siguruar të jetë pjesë e ligës më të fortë të futsallit në Maqedoninë e Veriut,...

Punë e kryer, këtë fanellë do ta vesh Bannacer sezonin e ri

Ismael Bennacer me shumë gjasë do të qëndrojë në Milan të paktën edhe për një sezon. Kjo pasi Paris Saint-Germain ka...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -