KM Liria kampione shtetërore për seniorë dhe kadetë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Në qytetin e Prilepit sot u organizua Kampionati Shtetëror i Maqedonisë së Veriut në mundje për seniorë dhe kadetë, ku përsëri nuk ndodhi “asgjë e veçantë” dhe KM Liria, pothuajse ngjashëm si edhe vitet e kaluara, u shpall kampione në të dyja konkurrencat.

Në grupmoshën e seniorëve, dominimi ishte absolut nga mundësit e KM Liria, që arritën të fitojnë gjithsej 42 bashkërisht, plotë 17 më tepër se ekipi i vendit të dytë, ndërsa te kadetët, konkurrenca ishte pak sa më e madhe dhe KM Liria u shpall kampion me 26 pikë, aq sa kishte në vendin e dytë edhe Ballkaneci nga Shtipi, ndërsa pozita e tretë ishte për KM Buçim.

Në përgjithësi, KM Liria arriti të fitoj pesë nga dhjetë vendet e para te seniorët dhe tri në konkurrencën e kadetëve, me Elmedin Sejfullaun, Riad Rexhepin, Fati Vejselin, Astrit Ismailin dhe Ramazan Bakija që u shpallën kampion te seniorët, si dhe Rexhep Pocesta, Zulqufli Asani dhe Besir Alili, që ishin më të mirët në kategoritë e tyre te kadetët.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -