Korabi mbushi gola Kadinon, Vëllazërimi humb në shtëpi

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Ndeshja më interesante  e Ligës së Dytë Perëndim është zhvilluar në Kërçovë, ku Vëllazërimi nuk arriti që të mbajë hapin me kreun e tabelës, pasi lideri Pelisteri nga Manastiri me rezultat 2-0 mori pikë të reja [ër të mbetur në epërsisë në pozitën e parë.

Edhe pse pjesa e parë u mbyll pa gola Vëllazërimi kishte shumë raste për shënim, por shpërdoroi të gjitha edhe pse ndeshja u luajt në terren shumë të vështire nga reshjet e shumta të shiut. Autor i dy golave ishte Hristijan Dragarski edhe atë vetëm tetë minuta para fundit, fillimisht shënoi në minutën e 82-të, e më pas edhe në atë  të 86-të.

Korabi u tregua skuadër mjaft e fortë në përballjen ndaj Kadinos, duke shënuar fitore të lartë me rezultat 4-0. Golashënues i dyfishtë në këtë përballje ishte Elmir Aliji, ndërsa nga një herë shënuan edhe Egzon Aziri dhe Ujkan Muça. Fitore ka shënuar edhe Ohri ndaj Vardarit të Forinës, me rezultat minimal 1-0, ndërsa dueli Drita – “Skopje” u mbyll pa fitues me rezultat 0-0.

Pas kësaj jave, Pelisteri mbetet lider i tabelës, i përcjellë nga “Skopje”, ndërsa nesër kompletohet java me duelin Gostivari – Llabunishti.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me...
- Marketing -

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Faqja zyrtare e La Ligës “promovon” Januzajn

Faqja zyrtare e La Ligës në Instagram ka publikuar një fotografi të futbollistit kosovar Adnan Januzajt i cili është pjesë e...

Manchester United i nxjerr në “pazar” tre futbollistë

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer është gati të shesë tre futbollist për të rritur financat e klubit.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -