Kosova me katër gola “qerrasi” Lituanin, Zeneli në element (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Pas një 2020-e të vështirë, ku shpërdoroi edhe një mundësi për të prerë një biletë për në Kampionatin Evropian, Kosova e nisi në mënyrë perfekte vitin 2021, pasi triumfoi me rezultatin e thellë 4-0 në miqësoren ndaj Lituanisë në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Ndonëse në prag të dy ndeshjeve eliminatore, tekniku Bernard Challandes nuk kurseu asnjë nga titullarët për miqësoren ndaj Lituanisë, ndërsa vëmendja maksimale ishte natyrisht te reparti i mbrojtjes.

 “Dardanët” e nisën mirë ndeshjen me Arbër Zenelin, i cili zhbllokoi takimin në minutën e 27’. Në minutën e 63-të, ishte sulmuesi i Lazios, Vedat Muriqi, ai që shënoi golin e dytë për Kosovën. Më pas protagonist u bë përssëri Arbër Zeneli, i cili në minute e 71-të arriti të shënojë edhe golin e tretë për “dardanët”.

Golin e katërt për Kosovën e shënoi Besar Halimi në minutën e 79’. Ky ishte një test i mirë i Kosovës, që tani do të duhet të mendojë për sfidën e të shtunës ndaj Suedisë po në “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -