Kumbulla me notën më të lartë në fitoren e Romës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Roma ka marrë një fitore të madhe nga udhëtimi në Zvicër te Young Boys Bern.

Giallorosët kanë triumfuar me rikthim me rezultat të ngushtë 1-2, pasi në pjesën e parë e panë vetën në disavantazh.

Jean Pierre Nsame kaloi vendasit në epërsi me një gol nga pika e bardhë, teksa Bruno Peres dhe Marash Kumbulla realizuan për italianët në pjesën e dytë për tri pikët e para të Romës në EL.

Pikërisht mbrojtësi shqiptar ka marrë edhe notën më të lartë në këtë takim, falë golit me kokë që shënoi, por edhe paraqitjes së mirë në repartin defensivë.

Paraqitje të mirë te Roma pati edhe Bruno Peres dhe Federico Fazio.

Ndërkohë nota më e ulët shkoi për portierin e vendasve Ballmos. /Telegrafi/

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

- Marketing -

Ja kush është ekipi i vetëm që i ka fituar të gjitha ndeshjet e Champions League

Barcelona fitoi me lehtësi 3-0 në Hungari ndaj Ferencvarosit, në kuadër të xhiros së 5-të në Ligën e Kampionëve.

Giroud dhuron “show”, shënon katër gola në fitoren 4:0 të Chelsea ndaj Sevilla (VIDEO)

Oliver Giroud, Oliver Giroud, Oliver Giroud, Oliver Giroud. Ky do të ishte përshkrimi më i mirë që mund t’i...

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin (VIDEO)

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë prej 0-3 në udhëtim te Ferencvaros, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë...

‘Ndizet’ sfida Man United – PSG, shënohet goli i tretë dhe jepet karton i kuq (VIDEO)

Është shënuar goli i tretë në ndeshjen Manchester United - PSG.  Në minutën e 69-të, Marquinhos ka realizuar për...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -