Kundërshtarët e mundshëm të Shkëndijës, Shkupit e Renovës në Europa Ligë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Derisa ekipet e vendit tonë po bëhen gati për fillimin e sezonit futbollistik, i cili fillon në javën e dytë të gushtit (9 gusht), ata do të duhen që të bëhen gati edhe për ndeshjet evropiane që do të fillojnë  nga 27 gushti, njofton Albsport.mk.

Nga Maqedonia e Veriut në garat e Ligës së Evropës janë tri ekipe shqiptare, është Shkëndija e Tetovës që do të jetë bartëse shkaku i koeficientit të lartë, ndërsa dy përfaqësuesit e tjerë FC Shkupi dhe KF Renova janë në anën e kundërt që nuk janë bartëse.

Sigurisht se Shkëndija e Tetovës pritet që të ketë një kundërshtarë më të lehtë në letër, ndërsa Shkupi e Renova do ta kenë më vështirë. Nga ekipet me koeficient më të lartë në raundin e parë kualifikues është APOEL Nicosia nga Qiproja (27.500), më pas Malmö FF nga Suedia (22.000), Partizani i Beogradit (22.000), rumunët e FCSB (20.500), sllovenët e NK Maribor (14.000), izraelitët e Hapoel Beer-Sheva (14.000), Rosenborg BK i Norvegjisë (13.500), Apollon Limassol i Qipros (12.500) dheFC Fehérvár nga Hungaria (10.500). por ka edhe ekipe që kanë koeficient më të vogël, por që në fakt mundë të jenë kundërshtarë mjaft të pakëndshëm, njofton Albsport.mk.

Në vazhdim ju sjellim të gjitha skuadrat që mundë të jenë kundërshtarë të mundshëm të ekipeve tona, përfshirë këtu edhe ekipet e Superligës së Shqipërisë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -