Kush është Deni Avdija, basketbollisti me rrënjë nga Kosova që ishte pjesë e draftit në NBA?

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Gjatë të mërkurës mbrëma ka përfunduar zgjedhja e draftit 2020 në NBA, ku klubet kanë bërë zgjedhjet e tyre nga 60 lojtarë sa ishin.

Drafti i këtij viti në NBA është mbajtur në formë virtuale shkaku i pandemisë, por kjo nuk ka ndikuar në zgjedhjet e bëra nga klubet

Klubi i Minnesota Timberwolves e ka zgjedhur fundorin e Georgias, Anthony Edwards, të parin në draftin e NBA-së.

Pjesë e draftit ka qenë edhe Deni Avdija, basketbollist i talentuar që ka prejardhje nga Kosova. Avdija, që tani paraqitet në fanellën e Izraelit, është zgjedhur nga Washignton Wzards.

Kush është Deni Avdija?

Deni Avdija është një izraelit me rrënjë nga Kosova. I biri i Zufer Avdija, i cili kishte lindur në Prishtinë në vitin 1959, me etni gorane.

Ai kishte filluar karrierën te ElektroKosova, sot Sigal Prishtina, për të vazhduar karrierën te Crvena Zvezda.

Ai kishte bërë karrierë edhe në Izrael, ku edhe ka vazhduar jetën.

I biri i tij, Deni, i lindur në vitin 2001, është një reprezentues i Izraelit. Ai është një anësor, i gjatë 206 cm, dhe me potencial të madh për të ardhmen.

Në tre sezonet e fundit ka qenë pjesë e Maccabit, dhe vitin e kaluar ishte MVP më i ri në historinë e ligës izraelite.

Në sezonin e kaluar në Euroleague, ai shënoi 3.9 pikë për ndeshje.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -