Kush janë futbollistët shqiptarë që do të luajnë në Ligën e Kampionëve këtë sezon?

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Plotë shtatë futbollistë shqiptarë do të jenë pjesë e fazës së grupeve të garës elitare evropiane.

Xherdan Shaqiri me Liverpoolin, do të jenë në vazon e parë, me këtë skuadër që ka fituar këtë garë dy vite më parë.

Nga Kombëtarja e Kosovës, në Ligën e Kampionëve do të jetë Vedat Muriqi me Lazion, me sulmuesin e ‘Dardanëve’ që do të paraqitet për herë të parë në këtë garë.

Lojtarët shqiptarë që do të luajnë në Ligën e Kampionëve:

Liverpool, Xherdan Shaqiri

Salzburg, Albert Vallci

Salzburg, Mërgim Berisha

Lazio, Thomas Strakosha

Lazio, Vedat Muriqi

Atalanta, Berat Gjimshiti

Ferencváros,Myrto Uzuni

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Lukaku është i pandalshëm, zhbllokon sfidën ndaj Genoa-s (VIDEO)

Romelu Lukaku është njeriu i momentit te skuadra e Interit. Sulmuesi belg ka arritur që të zhbllokojë...
- Marketing -

Barcelona 1:3 Real Madrid, kështu u notuan lojtarët (FOTO)

Real Madrid kanë shënuar fitore me rezultatin 1:3 ndaj Barcelonës. ‘El Clascio’ i ka takuar ‘Mbretërve’ të Madridit, të...

​Koeman i nervozuar pas humbjes nga Reali, ja kujt ia drejton kritikat

Barcelona ka pësuar disfatë të hidhur në “El Clasico” kundër Real Madridit duke u mposhtur në “Camp Nou” me rezultat 1-3.

Poshtërsim dhe si lojë fëmijësh, Ajax i shënon 13 gola Venlo në kampionatin hollandez

Ajax ka fituar me rezultatin e thellë 0-13 ndaj Venlo në kampionatin hollandez. Një ndeshje totalisht e dominuar nga kampionët hollandez që...

FORMACIONET/ Manchester United dhe Chelsea ‘luftojnë’ për fitore

Sot (e shtunë) do zhvillohet sfida mes Manchester United-it dhe Chelsea-s, e vlefshme për xhiron e gjashtë të Premierë Ligë-s.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -