Kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e Champions League?? Ja sa është largë Ronaldo prej Messit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Golashënuesit më të mirë në ligën e Kampionëve (duke mos i numeruar fazat kualifikuese)

134: Cristiano Ronaldo (POR, Manchester United, Real Madrid, Juventus)
120: Lionel Messi (ARG, Barcelona)
73: Robert Lewandowski (POL, Borussia Dortmund, Bayern München)
71: Raúl González (ESP, Real Madrid, Schalke)
71: Karim Benzema (FRA, Lyon, Real Madrid)
56: Ruud van Nistelrooy (NED, PSV Eindhoven, Manchester United, Real Madrid)
50: Thierry Henry (FRA, Monaco, Arsenal, Barcelona)
48: Zlatan Ibrahimović (SWE, Ajax, Juventus, Internazionale Milano, Barcelona, AC Milan, Paris Saint-Germain, Manchester United)
48: Thomas Müller (GER, Bayern München)
48: Andriy Shevchenko (UKR, Dynamo Kyiv, AC Milan, Chelsea)
46: Filippo Inzaghi (ITA, Juventus, AC Milan)

Më së shumti UEFA Champions League gola vetën për një klub (duke mos i numerar fazat kualifikuese)

120: Lionel Messi (ARG, Barcelona)
105: Cristiano Ronaldo (POR, Real Madrid)
66: Raúl González (ESP, Real Madrid)
59: Karim Benzema (FRA, Real Madrid)
55: Robert Lewandowski (POL, Bayern München)
48: Thomas Müller (GER, Bayern München)
41: Alessandro Del Piero (ITA, Juventus)
36: Sergio Agüero (ARG, Manchester City)
36: Didier Drogba (CIV, Chelsea)
35: Thierry Henry (FRA, Arsenal)
35: Ruud van Nistelrooy (NED, Manchester United)

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri.
- Marketing -

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...

BOMBË! Te Barça apo te Juventusi? Vendosët e ardhmja e Depay, nga sezoni i ardhshëm e vesh këtë fanellë

Memphis Depay do të jetë lojtar i Barcelonës. Sipas “Mundodeportivo”, Barcelona është afër ta kompletojë transferimin e Memphis Depay.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -