Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive, njofton Albsport.mk.

Ndeshjen nuk do ta fillojnë Ivan Rakitic dhe Antoine Griezmann të cilët thuhet se nuk ishin në detyrën më të mirë në ndeshjen ndaj Napolit, ndërsa kthehen Sergio Busquets dhe Artur Vidal pas pezullimeve.

Kështu, Busquets, Vidal, Sergi Roberto dhe Frenkie de Jong do të jenë ndaj Bayernit në mesfushë. Setien ka vendosur të mos luajë me tre lojtarë në sulm, sepse dëshiron të ketë një lojtar shtesë në mes të fushës. Kështu në sulm do të jenë Lionel Messi dhe Luis Suarez, njofton Albsport.mk .

Mbrojtja mbetet e njëjtë – në portë Ter Stegen, djathtas Nelson Semedo, majtas Jordani Alba, dhe në mes të mbrojtjes Gerard Pique dhe Clement Lenglet. Lajmi i mirë për trajnerin e Barcelona është rikthimi i Ousmane Dembele, por nuk duhet harruar se  megjithëse nuk ka luajtur nga nëntori i vitit të kaluar.

Barcelona dhe Bayern Munich do të takohen në ndeshjen çerekfinale që do të luhet në “Da Luz”, duke filluar nga ora 21:00.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -