Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve.

Sonte në Lisbonë, “demat” festuan me 2: 1 kundër Atletico (M) dhe fituan pjesëmarrjen e parë në gjysmëfinalen e “Final 8”.

Pasi nuk arritëm të shohim asnjë gol në pjesën e parë, një performancë fantastike e futbollit u pa që në minutat e para të pjesës së dytë.

Në minutën e 50-të me golin e Dani Olmo, skuadra e Bundesligës kaloi në avantazh 1: 0, por më pas kishte një presion të plotë nga Spanjollët.Një pikë shprese për djemtë e Simeone mbërriti në minutën e 71-të kur Marcinjak gaboi në zonë duke ndalur në mënyrë të palejuar Joao Felix i cili shënoi për të barazuar 1: 1.

Këmbëngulja e gjermanëve u tregua e rëndësishme në minutat e fundit. Pas një aksioni milimetrisht të saktë, Tyler Adams goditi drejt portës së Atleticos, topi preku Jimenezin i cili ndryshoi drejtimin dhe përfundoi në rrjetën e Oblakut.

Në çerekfinalen e saj të pestë në 7 vitet e fundit, Atletico Madridi nuk arriti në katërshen më të mirë për herë të tretë. RB Leipzig do të përballet me PSG në gjysmëfinale.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -