Lajm i keq, Liverpooli humb mbrojtësin e njohur

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Skuadra e Liverpoolit e ka humbur mbrojtësin e njohur.

Mbrojtësi Joel Matip nuk do të mund të ndihmojë Liverpoolin për pjesën tjetër të sezonit shkaku i lëndimi të pësuar kundër Everton.

Matip kishte pësuar një lëndim në ndeshjen që përfundoi 0-0 në ‘Goodison Park’, dhe nuk ishte i ftuar nga Klopp në fitoren 4:0 kundër Crystal Palace, para se Chelsea të fitonte ndaj Manchester Cityt, për t’u siguruar të kuqve titullin e kampionit.

Matip nuk do të paraqitet në asnjë nga ndeshjet e mbetura të këtij sezoni.

“Këtë sezon unë nuk do të rikthehem në fushë, por për sezonin tjetër, shpresoj të jem një ndihmë e drejtpërdrejtë e skuadrës”.

Ndeshja e radhës e Liverpool këtë sezon do të jetë ajo kundër Manchester Cityt në ‘Etihad Stadium’.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt...
- Marketing -

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...

Super paraqitje e Dacit në fitoren e rëndësishme të Konyasporit (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Erdon Daci kishte sonte paraqitje të mrekullueshme në duelin e ekipit të tij Konyaspor ndaj Rizesportim, duel shumë me vlerë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -